UR73D2ATTD10L0F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
UR73D2ATTD10L0F
Mfr.Part # : UR73D2ATTD10L0F
Manufacturer : KOA Speer Electronics, Inc.
Description : RES 10M OHM 1% 1/3W 0805
Stock : 28804
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Power (Watts) : 0.333W, 1/3W
Product Status : Active
Resistance : 10 mOhms
Supplier Device Package : 0805
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Tolerance : ±1%