E35GH-CW400-N
Mfr.Part # : E35GH-CW400-N
Manufacturer : Focus LCDs
Description : 3.5" TFT: 320X480 (56.54X84.96),
Stock : 13
Product Category : Display Modules - LCD, OLED Character and Numeric
Backlight : LED - White
Controller Type : HX8347A
Display Mode : Transmissive
Display Type : TN - Twisted Nematic
Operating Temperature : -20°C ~ 70°C
Outline L x W x H : 56.54mm x 84.96mm
Product Status : Active
Viewing Area : 48.96mm L x 73.44mm W
Voltage - Supply : 3.3V