YFF21PC1E223M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
YFF21PC1E223M
Mfr.Part # : YFF21PC1E223M
Manufacturer : TDK Corporation
Description : CAP FEEDTHRU 0.022UF 25V 0805
Stock : 9
Product Category : Feed Through Capacitors
Capacitance : 0.022 µF
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Product Status : Obsolete
Tolerance : ±20%
Voltage - Rated : 25V