HCM498000000ABJT
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
HCM498000000ABJT
Mfr.Part # : HCM498000000ABJT
Manufacturer : Citizen Finedevice Co., LTD.
Description : CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Stock : 125915
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 100 Ohms
Frequency : 8 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Frequency Tolerance : ±30ppm
Load Capacitance : 18pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -10°C ~ 60°C