GHV23026
Mega Source # : MEGA-GHV23026
Manufacturer : Sprague Goodman
Description : CAP TRIMMER 0.8-23PF 1250V TH
Voltage - Rated : 1250V
Size / Dimension : 0.312" Dia (7.92mm)
Series : PISTONCAP®
Q @ Freq : 700 @ 20MHz
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time : 6 Weeks
Height - Seated (Max) : 1.109" (28.17mm)
Features : Sealed
Dielectric Material : Glass
Detailed Description : 0.8 ~ 23pF Trimmer Capacitor 1250V Side Through Hole
Capacitance Range : 0.8 ~ 23pF