GAA14005NC
Mega Source # : MEGA-GAA14005NC
Manufacturer : Sprague Goodman
Description : CAP TRIMMER 1-14PF 250V SMD
Voltage - Rated : 250V
Size / Dimension : 0.299" Dia (7.60mm)
Series : AIRTRIM® GAA
Q @ Freq : 5000 @ 100MHz
Operating Temperature : -65°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time : 6 Weeks
Height - Seated (Max) : 0.500" (12.70mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Air
Detailed Description : 1 ~ 14pF Trimmer Capacitor 250V Side Surface Mount
Capacitance Range : 1 ~ 14pF